سفر وزیر خارجه آمریکا به فلسطین اشغالی

سه شنبه 11 بهمن 1401 - 11:06
https://iswnews.com/?p=87726

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” وزیر خارجه آمریکا جهت دیدار با مقامات رژیم اسرائیل و گفتگو در خصوص موضوعاتی مانند پشتیبانی پایدار ایالات متحده از امنیت اسرائیل، تهدیدهای ایران و مسائل منطقه‌ای وارد فلسطین اشغالی شد.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در ۱۰ بهمن ماه وارد فلسطین اشغالی شده و دیدارهای جداگانه‌ای با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر، اسحاق هرتزوگ، رئیس و الی کوهن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی انجام داد.

ورود آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا به فلسطین اشغالی

بنیامین نتانیاهو در دیدار با وزیر خارجه آمریکا اظهار داشت: “سفر آقای بلینکن زمانی انجام شده که جامعه جهانی، چهره واقعی حکومت ایران را دیده است و به نظرم اجماعی وجود دارد درباره اینکه این حکومت نباید به تسلیحات هسته‌ای دست پیدا کند.”

آنتونی بلینکن نیز در این دیدار با آهنین خواندن تعهد واشنگتن به امنیت اسراییل گفت: “آمریکا همکاری‌های خود را برای مقابله با فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران در منطقه افزایش خواهد داد.”

دو طرف در کنفرانس خبری مشترک تاکید کردند: “تمام توان خود را برای مقابله با فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران از جمله برنامه هسته‌ای و موشکی و کمک تسلیحاتی به روسیه به کار خواهند گرفت.”

دیدار آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل

وزیر خارجه آمریکا پس از این جلسه، با الی کوهن، همتای اسرائیلی خود دیدار و بیان داشت که دیدار سازنده‌ای با وزیر خارجه اسرائیل داشتم. ما درباره تقویت روابط دوجانبه، تعهد آمریکا به امنیت اسرائیل، مقابله با ایران، نیاز به تنش‌زدایی در کرانه باختری و ادغام منطقه‌ای صحبت کردیم.

همچنین وزیر خارجه رژیم اسرائیل در یک نشست خبری مشترک با وزیر خارجه آمریکا از تصمیم خود برای سفر به اوکراین خبر داد. وی گفت: “من چند روز قبل در گفتگو با همتای اوکراینی خود، به وی اطلاع دادم که در هفته های آینده سفارت اسرائیل در کیف، فعالیت کامل خود را از سر خواهد گرفت. من همچنین او را در جریان برنامه خود برای سفر به کیف قرار دادم تا در آینده نزدیک اولین وزیری از خاورمیانه باشم که به کیف سفر می کند.”

دیدار آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا با الی کوهن وزیر خارجه اسرائیل

در ادامه دیدار وزیر خارجه آمریکا با مقامات ارشد اسرائیل، بلینکن با اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی دیدار و گفتگو کرد. هرتزوگ در این دیدار بیان داشت: “از اینکه بار دیگر میزبان بلینکن، دوست واقعی اسرائیل بودم، خوشحال هستم. از دولت آمریکا به دلیل حمایتش از اسرائیل در این دوران بحران تشکر می‌کنم. اتحاد آهنین آمریکا-اسرائیل برای هر دو طرف بسیار اهمیت دارد.”

دیدار آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا با اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی

شایان ذکر است سفر وزیر خارجه آمریکا به فلسطین اشغالی در حالی صورت گرفته است که در هفته گذشته، بزرگترین رزمایش نظامی مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی با نام “Juniper Oak” (سرو کوهی) در اراضی اشغالی و شرق مدیترانه برگزار شد.

بیشتر بخوانید: آغاز بزرگترین رزمایش مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی در غرب آسیا

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.