به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” در نتیجه حمله پهپادی ترکیه به اهدافی در حومه‌ی شهر سنجار، سه تن از نیروهای حشدالشعبی از جمله یک فرمانده میدانی به شهادت رسیدند.

پهپادهای ترکیه در ۸ اسفند ماه، خودرویی را در منطقه خانه صور در حومه‌ی شهر سنجار واقع در غرب استان نینوا مورد هدف قرار دادند که طی این حمله پیر چکو، فرمانده تیپ ۸۰ سازمان حشد الشعبی به همراه دو نیروی دیگر به شهادت رسید.

تصویری از بیر جکو، فرمانده تیپ ۸۰ سازمان حشد الشعبی

از سوی دیگر، دستگاه مبارزه با تروریسم اقلیم کردستان عراق اعلام کرد: “در ساعت ۱۲:۱۰ امروز به وقت محلی یک فروند پهپاد ترکیه، یک دستگاه خودروی عناصر پ‌ک‌ک را در منطقه خانه صور از توابع شهر سنجار مورد هدف قرار داد که در نتیجه این حمله، یک فرمانده و دو نیروی پ‌ک‌ک کشته شدند.”

با توجه به بیانیه دستگاه مبارزه با تروریسم اقلیم کردستان، به نظر می‌رسد این افراد از نیروهای سابق مقاومت سنجار (YBS) بودند که بعد از مدتی در قالب تیپ ۸۰ سازمان حشد الشعبی عراق ساماندهی شدند.

پس از این حمله، مقاومت اسلامی تیپ “احرار العراق” با انتشار بیانیه‌ای نسبت به حمله پهپادی ترکیه به سنجار واکنش نشان داد. با توجه به سوابق حملات این گروه علیه مواضع ارتش ترکیه در شمال عراق، احتمال می‌رود تیپ “احرار العراق” در پاسخ به این حمله، حملاتی را علیه پایگاه‌های ترکیه در عراق ترتیب دهد.

بیانیه مقاومت اسلامی تیپ “احرار العراق”

شایان ذکر است این اولین حمله پهپادی هدفمند ترکیه علیه نیروهای تیپ ۸۰ سازمان حشد الشعبی (نیروهای سابق YBS) در استان نینوا طی سال جاری می‌باشد. پیش‌تر در ۱ بهمن ۱۴۰۰ نیز پهپادهای ترکیه دو خودروی نیروهای YBS را در منطقه‌ی “باب شلو” در حومه‌ شهرستان “سنجار” مورد هدف حمله قرار دادند که طی آن یک فرمانده میدانی و یک نیروی YBS کشته شده و چند نفر دیگر مجروح شدند.

بیشتر بخوانید: ترور دو تن از نیروهای YBS در حمله پهپادی ترکیه به سنجار

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.