جولان اسرائیل در مرزهای شمال شرقی ایران

جمعه 12 اسفند 1401 - 10:15
https://iswnews.com/?p=89852

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” یووال فوچسا، رئیس بخش اورآسیا و بالکان غربی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی برای دیدار و گفت‌وگو با مقامات ترکمنستان وارد شهر عشق آباد، پایتخت این کشور شد.

یووال فوچسا، رئیس بخش اورآسیا و بالکان غربی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در روز سه شنبه ۹ اسفند ماه، در سفری غیرمنتظره برای دیدار و گفت‌وگو با بردی‌نیاز میاتی‌اف، معاون وزیر خارجه ترکمنستان و دیگر مقامات این کشور وارد شهر عشق آباد شد.

فوچسا و میاتی‌اف در این دیدار پیرامون راه‌های تقویت روابط دوجانبه و گسترش همکاری در زمینه‌های سیاسی، تجاری، اقتصادی و بشردوستانه گفت‌وگو کردند.
دو طرف در این دیدار بر تجربه‌ همکاری‌های چندجانبه‌ای ترکمنستان و اسرائیل در چارچوب سازمان های بین المللی و منطقه‌ای تاکید کرده و تعهد متقابل را اساس گسترش روابط بین خود دانستند.

با توجه به تمرکز دیدارهای مقامات رژیم صهیونیستی و مقامات ترکمنستان بر توسعه‌ی روابط اقتصادی، احتمال می‌رود یکی از موضوعات اصلی این دیدار حول تقویت مسیر ترانزیتی “کریدور میانی” باشد.

اسرائیل در طول یک سال اخیر روابط خود با کشورهای آسیای مرکزی را در حوزه های مختلف گسترش داده است و در همین راستا، برنامه‌های بسیاری در اسرائیل با هدف جذب مقامات و نخبگان آسیای مرکزی برگزار شده است. یکی از این برنامه‌ها بازدید هیئتی از مقامات و نمایندگان جوان کشورهای آسیای مرکزی از اسرائیل در آذر ماه ۱۴۰۱ ه.ش بود.

بیشتر بخوانید: جلسه مهم اسرائیل با کشورهای آسیای میانه برگزار شد

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  1. جمشید جمعه, ۱۲ اسفند, ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۳

    اسرائیل، دهه هاست که با باکو و ترکیه روابط عمیق سیاسی و اقتصادی دارد.

    پاسخ
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.