تحرکات مشکوک فرانسه در جنوب یمن

پنجشنبه 25 اسفند 1401 - 14:45
https://iswnews.com/?p=90298

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” سفارت فرانسه در یمن با سوءاستفاده از جوانان مناطق جنوبی یمن در حال اجرای یک طرح اطلاعاتی در استان‌های عدن، لحج و ابین است.

طبق گزارش منابع محلی در جنوب یمن، عوامل سفارت فرانسه در یمن تحرکات مشکوکی را در قالب اجرای یک طرح کارآفرینی در استان‌های عدن، لحج و ابین آغاز کرده‌اند. سفارت فرانسه در این طرح واحدی را برای جمع آوری اطلاعات در شهر عدن تحت پوشش «کارگاه کارآفرینان جوان» ایجاد کرده و گروهی از جوانان یمنی را که از بیکاری رنج می‌بردند، در زمینه فعالیت های اطلاعاتی خود آموزش داده است.

سفارت فرانسه مدعی است این پروژه از طریق یک سازمان غیردولتی تأمین مالی می‌شود و هدف آن ارائه گزارش های اطلاعاتی دقیق به پاریس، در راستای حفاظت از منافع این کشور در یمن است.

در همین راستا، ژان ماری صفا، سفیر فرانسه در یمن، بازدیدهایی را با همراهی نیروهای ویژه ارتش فرانسه از مناطق جنوبی یمن انجام داده است که آخرین مورد آن مربوط به یکی از شهرهای استان لحج بوده است. وی همچنین با معین عبدالملک، نخست وزیر دولت مستعفی یمن در کاخ المعاشیق دیدار و پیرامون آخرین تحولات منطقه، مسائل اقتصادی استان‌های جنوبی یمن و همچنین چشم انداز فرآیند سیاسی تحت نظارت سازمان ملل متحد گفت‌وگو کرده است.

تحرکات فرانسوی ها همزمان با جلسات اخیر مستشاران آمریکایی در الغیضه و عتق و تحرکات انگلیسی‌ها در عدن و المهره است. لازم به ذکر است فرانسوی‌ها پس از توافق با شیوخ امارات، از اوایل مهر ماه امسال (سپتامبر سال ۲۰۲۲ میلادی) کارگران و نیروهای خود را در تأسیسات گازی بلحاف مستقر کرده و به طور غیرقانونی در حال کار بر روی استخراج گاز از این میدان گازی هستند.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.