سفر بشار اسد به امارات (تصاویر)

دوشنبه 29 اسفند 1401 - 13:24
https://iswnews.com/?p=90521

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” رئیس جمهور سوریه طی سفری رسمی به ابوظبی، پایتخت امارات با رئیس این کشور دیدار و گفتگو کرد.

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در ۲۸ اسفند ماه در کاخ الوطن در ابوظبی، با شیخ محمد بن زاید آل نهیان، رئیس امارات دیدار و گفتگو کرد. در این جلسه، به روابط دوجانبه و نحوه تقویت آن و تحولات مثبت در منطقه و اهمیت آن و نیز همکاری اقتصادی میان امارات و سوریه پرداخته شد.

بشار اسد در این دیدار بیان داشت که مواضع امارات همواره عقلانی و اخلاقی بوده و نقش آن در خاورمیانه مثبت و فعال است. این نقش با دیدگاه سوریه درباره ضرورت تحکیم روابط میان کشورهای عربی و اقدام مشترک عربی همسو است که کشورهای عربی و ملتهای آنها به هم پیونده زده و منافع آنها را برآورده می‌سازد.

رئیس جمهور سوریه اظهار داشت که قطع روابط اصل نادرستی در سیاست است. روابط میان کشورهای عربی و باید برادرانه و سالم باشد. وی از محمد بن زاید و دولت و ملت امارات به خاطر حمایت از زلزله زدگان سوری تشکر کرد و آنرا در کاهش تبعات زلزله مهم توصیف کرد.

رئیس امارات نیز در این دیدار بر اهمیت بازگشت سوریه به جهان عرب و تحکیم روابط میان کشورهای عربی که فایده آن به ملت‌ها می‌رسد، تاکید کرد.

بن زاید اظهار داشت که امارات در کنار سوریه است و با ملت سوریه در مقابله با تبعات جنگ و زلزله همدردی و همبستگی می‌کند و حامی آنهاست. وی از ادامه کمک‌های امارات به سوریه در این راستا خبر داد.

شایان ذکر است بشار اسد، رئیس جمهور سوریه روز گذشته در رأس هیئتی بلندپایه و با استقبال رسمی محمد بن زائد، رئیس امارات وارد ابوظبی شد. هواپیمای حامل بشار اسد در حین ورود وی به آسمان ابوظبی توسط جنگنده‌های اماراتی اسکورت شد. در این سفر، وزرای اقتصاد و بازرگانی، امور ریاستی و اطلاع‌رسانی و معاون وزیر خارجه سوریه بشار اسد را همراهی می‌کنند.

بیشتر بخوانید: سفر رئیس جمهور سوریه به امارات + تصاویر

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.