اینفوگرافیک: آمار خسارات ۲۹۲۰ روز جنگ افروزی علیه یمن

شنبه 5 فروردین 1402 - 21:37
https://iswnews.com/?p=90727

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” در طول ۲۹۲۰ روز (هشت سال) جنگ، جنایت و تجاوزات ائتلاف سعودی علیه یمن، ۱۸۱۴۰ نفر از مردم یمن شهید شده‌اند که از این تعداد شهدا، ۲۴۵۸ نفر زن و ۴۰۷۹ نفر کودک هستند.

مرکز بررسی و آمار «عین الانسانیه» آمار و ارقامی از جنایات و تجاوزگری ائتلاف سعودی علیه یمن در طول ۲۹۲۰ روز جنگ (هشت سال) را منتشر کرد.

آمار تجاوز ائتلاف سعودی به یمن پس از گذشت ۲۹۲۰ روز به شرح ذیل است:

مجموع تعداد شهدا و مجروحین این ۸ سال بالغ بر ۴۸۳۴۹ نفر شامل ۱۸۱۴۰ شهید و ۳۰۲۵۴ مجروح بوده است. از این تعداد، مجموع شهدا و کودکان مجروح بالغ بر ۴۰۷۹ شهید و ۴۷۹۰ مجروح است. تعداد شهدا و مجروحان مرد بالغ بر ۱۱۶۰۳ شهید و ۲۲۴۷۶ مجروح است. تعداد شهدا و مجروحان زنان نیز بالغ بر ۲۴۵۸ شهید و ۲۹۸۸ مجروح است.

ائتلاف سعودی طی ۲۹۲۰ روز تجاوز و محاصره به ۱۵ فرودگاه، ۱۶ بندر، ۳۴۶ ایستگاه و ژنراتور برق و ۶۱۷ شبکه و ایستگاه ارتباطی آسیب رسانده و یا تخریب کرده است. همچنین ۳۰۹۵ مخزن و ایستگاه آبرسانی، ۲۱۰۵ تاسیسات دولتی و ۷۲۹۳ جاده و پل هدف حمله قرار گرفته است.

در طول هشت سال تجاوز، ۴۰۹ کارخانه، ۳۹۰ تانکر سوخت، ۱۲۰۸۸ واحد تجاری، ۴۶۶ مرغداری و دامداری، ۱۰۲۷۹ وسیله حمل و نقل و ۴۸۵ قایق صیادی و ۱۰۲۰ فروشگاه مواد غذایی، ۴۲۷ جایگاه سوخت، ۷۰۴ بازارچه و ۱۰۴۰ کامیون مواد غذایی مورد هدف قرار گرفته و تخریب و یا دچار آسیب دیدگی شده‌اند.

تعداد خانه‌های غیرنظامی ویران و آسیب دیده نیز به ۶۰۳۱۱۰ خانه رسیده است. ۱۸۲ مرکز دانشگاهی، ۱۷۱۴ مسجد، ۳۸۴ مرکز گردشگری و ۴۱۷ بیمارستان و مرکز بهداشت توسط ائتلاف سعودی تخریب شده است.
حملات ائتلاف سعودی همچنین منجر به تخریب و آسیب دیدگی ۱۲۶۵ مدرسه و مرکز آموزشی، ۱۱۳۵۰ زمین کشاورزی، ۱۴۱ مرکز ورزشی، ۲۵۸ مکان تاریخی و ۶۱ مرکز رسانه‌ای شده است.

بیشتر بخوانید:
اینفوگرافیک: آمار خسارات ۲۵۵۵ روز جنگ افروزی علیه یمن
اینفوگرافیک: آمار خسارات ۲۴۰۰ روز جنگ افروزی علیه یمن
اینفوگرافیک: آمار خسارات ۲۱۰۰ روز جنگ افروزی علیه یمن

برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید
به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات در تحولات جهان اسلام