نشست اطلاعاتی ترکیه و تحریر الشام در ادلب!

جمعه 29 اردیبهشت 1402 - 13:38
https://iswnews.com/?p=94606

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” نیروهای سازمان اطلاعات ترکیه یک نشست محرمانه با عوامل هیئت تحریر الشام در استان ادلب سوریه برگزار کردند.

نیروهای سازمان اطلاعات ترکیه در ۲۸ اردیبهشت ماه، یک جلسه محرمانه با عناصر هیئت تحریر الشام در مرکز امنیتی واقع در گذرگاه باب الهوی برگزار کردند.

طرفین در این جلسه که حدود چهار ساعت به طول انجامید، در خصوص حضور عناصر خارجی هیئت تحریر الشام در منطقه ادلب و همچنین حضور زنان و کودکان خارجی گفتگو کردند.

در این جریان نشست، گزارشات ارسال شده توسط عوامل هیئت تحریر الشام به سازمان اطلاعات ترکیه که شامل آمار دقیقی از حضور عناصر خارجی در ادلب است، مورد بحث و گفتگو قرار گرفت. همچنین راه‌های رسیدگی به موضوع زندانیان خارجی در زندان‌های تحریر الشام مورد بحث و بررسی قرار گرفت. گفته می‌شود تحریر الشام با تحویل تعدادی از زندانیان که ملیت‌های اروپایی و آسیایی به طرف ترکیه‌ای موافقت کرده است.

به نظر می‌رسد ترکیه با آگاهی از اهمیت چنین موضوعی برای روسیه و کشورهای غربی، به دنبال حفظ حضور عناصر خارجی در ادلب با هدف بهره برداری از آنها در مذاکرات احتمالی درباره آینده منطقه می‌باشد.

شایان ذکر است در ۱۶ دی ماه ۱۴۰۱ نیز پس از اعلام حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در خصوص آغاز احتمالی گشت مشترک ترکیه و روسیه در بزرگراه M4 در ادلب، یک نشست محرمانه میان نیروهای سازمان اطلاعات ترکیه و فرماندهان هیئت تحریر الشام در گذرگاه باب الهوی برگزار شد.

بیشتر بخوانید: ملاقات عوامل اطلاعاتی ترکیه با هیئت تحریر الشام

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.