اخبار
تحولات یمن ۱ فروردین ۹۷؛ ساقط کردن جنگنده ائتلاف سعودی بدست رزمندگان یمنی
اخبار, عکس, غرب آسیا, ویدیو, یمن ۰۲ فروردین ۱۳۹۷


۱- پدافند هوایی یمن، یک فروند جنگنده اف ۱۵ ائتلاف سعودی را در آسمان استان صعده مورد هدف و اصابت موشک زمین به هوا قرار دادند.
سخنگوی ائتلاف سعودی توسعه قدرت پدافند هوایی یمن را خطرناک توصیف و در این خصوص ابراز نگرانی کرد.
(در صورتیکه روند اسقاط جنگنده های ائتلاف ادامه داشته باشد شاهد تغییر اساسی در معادلات جنگ یمن خواهیم بود. بمباران های بی امان جنگنده‌های ائتلاف در این سه سال، علاوه بر تخریب زیرساخت های یمن موجب تقویت نیروهای هادی در نبردهای زمینی شده است. بنوعی که اگر انصارالله و ارتش یمن بتوانند دامنه قدرت پدافند هوایی را وسیع تر کنند یکی از اصلی ترین حربه های ائتلاف را خنثی کرده اند.)

۲- دفتر سیاسی انصارالله از ملت یمن برای حضور گسترده در سومین سالگرد دفاع در برابر حمله متجاوزین (ائتلاف سعودی و حامیان) دعوت کرد.
دوشنبه هفته آینده (۶ فروردین) سالگرد آغاز حملات ائتلاف سعودی به یمن است.

۳- اسقاط پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی در مدیریت میدی

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظر در مورد "تحولات یمن ۱ فروردین ۹۷؛ ساقط کردن جنگنده ائتلاف سعودی بدست رزمندگان یمنی"

محمد :

یعنی سوریه از این موشکها نداره تا هواپیماهای متجاوزین که در آسمان سوریه جولان میدن رو ساقط کنه؟

۱
۵
sarbaz2 :

جنگنده ها فرق دارن نمونه عربستان صادراتی و مال اسراییل از نمونه های اصلی و خود اسراییلی هاهم ارتقاگ میدشون علاوه بر اون از جنگ الکترونیک قوی هم برخوردار هستند

۶
ناصر :

جنگنده اسرایلی f16هم یک ماه قبل ساقط شد در جولان

۴
۱
sarbaz2 :

راستی موشکی که برای سرنگونی کردن اف ۱۵ استفاده شده از نوع آر ۲۷ که که در واقع یک موشک هوا به هواست که تغییر کاربری پیدا کرده ولی دمشون گرم چون تا اونجا که من میدونم تا حالا پیروزی خواصی با این موشک دربرابر چنین جنگنده ای ثبت نشده و خود این موشک هم در نمونه اصلی دارای ضعف شدید هستند که سرنگونی چنین جنگنده با این موشک بیانگر ارتقاء بسیار سنگین روی چنین موشکی هست

۵
۱