اخبار
توافق آمریکا و ترکیه بر سر منبج در شمال سوریه

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” در نشستی که روز جمعه در پایتخت ترکیه بین ترکیه و آمریکا برگزار شد؛ بر همکاریهای مشترک دو کشور در خصوص بحران سوریه توافقاتی صورت پذیرفت.

روز جمعه طی نشستی در آنکار، کارگروه ترکیه و آمریکا در خصوص مسائل سوریه، برای همکاریهای بیشتر در مورد سوریه و دیگر مسائل مشترک دو کشور با یکدیگر به بحث و گفتگو نشستند.

 

شایان ذکر است که در نهایت پس از ماه ها اختلاف بین ترکیه و آمریکا در خصوص چگونگی برخورد با حضور نظامی کردها در شمال سوریه و بصورت ویژه در شهر منبج؛ در نهایت در نشست دیروز برای حل این موضوع توافق مشترکی بین ترکیه و آمریکا صورت گرفت.

 

از این رو مولود چاوش اغلو وزیر امور خارجه ترکیه و مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا در ۱۴ خرداد (۴ ژوئن) در واشنگتن با یکدیگر دیدار میکنند.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه، ابراهیم کالین عنوان کرد که کشورش و ایالات متحده یک “منطقه امن” در اطراف شهر منبج که هم اکنون در اختیار “نیروهای دموکراتیک سوریه” است ایجاد خواهند کرد و از آمریکا خواسته میشود تا با بیرون کردن مسلحین کُرد از شهر منبج، این شهر به دست صاحبان حقیقی خود بازگردانده شود.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر در مورد "توافق آمریکا و ترکیه بر سر منبج در شمال سوریه"

sarbaz2 :

دقیقا کدوم صاحبان حقیقی

9
1
ناشناس :

مردم بومی عرب و البته باید به آغوش سوریه برگرده

5
3