رسانه های انگلیسی مدعی شدند که ارتش این کشور یک گروه ضربت دریایی متشکل از کشتی های جنگی را برای پشتیبانی از دو ناوشکن آمریکایی به اقیانوس هند اعزام کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” شبکه انگلیسی بی بی سی (BBC) در گزارشی درباره وضعیت نیروهای انگلیسی در غرب آسیا مدعی شد که ارتش این کشور یک گروه ضربت دریایی متشکل از کشتی های جنگی را برای پشتیبانی از دو ناوشکن آمریکایی به اقیانوس هند اعزام کرده است.

بی بی سی در ادامه این گزارش به ماموریت ناوشکن انگلیسی دیاموند (HMS Diamond) در دریای سرخ نیز اشاره کرد و گفت، این ناوشکن ۲۲۴ پرسنل نظامی دارد که ۸ تا ۱۲ ساعت کار می کنند و زمان کمی برای استراحت دارند. بی بی سی با پیتر ایوانز، فرمانده ناوشکن دیاموند نیز گفتگو کرده و به نقل از وی گفت: «یمنی ها در حال حاضر از تسلیحات پیشرفته و مرگباری در دریای سرخ و خلیج عدن استفاده می کنند. سرعت عملیات در دریای سرخ به طور سختی می‌گذرد و سطح بالای تمرکز خسته کننده است و ممکن است در چند لحظه کوتاه جان شما به خطر بیفتد.»

این فرمانده انگلیسی همچنین به جزئیات حملات انصارالله با موشک‌های جدید پرداخت و گفت: «زمانی که ما برای اولین بار وارد دریای سرخ شدیم، پهپادها تهدید اصلی بودند، اما اکنون یمنی ها به سمت موشک هایی رفته اند که دفاع در برابر آنها دشوار است و در صورت اصابت خسارت بیشتری را وارد می‌کنند.»

طبق این گزارش، دیاموند از ابتدای عملیات تا این لحظه موفق به رهگیری هیچ موشکی نشده و فقط با پهپادهای انتحاری مقابله می‌کند. علت این امر این است که موشک های جدید یمنی سه برابر صوت سرعت دارند و خدمه زمان کوتاهی برای مقابله با آنها دارند. همچنین همه خدمه دیاموند در طول عملیات لباس مقاوم در برابر آتش می‌پوشند تا در صورت اصابت موشک یا پهپاد آسیب نبینند.

ناوشکن دیاموند یکی از ناوشکن‌های نیروی دریایی سلطنتی ارتش انگلیس است که از سال ۲۰۰۷ میلادی تاکنون فعالیت می‌کند. این ناوشکن در ۲۳ آذر ۱۴۰۲ از طریق کانال سوئز وارد دریای سرخ شد و در جریان عملیات نگهبان آسایش ائتلاف آمریکایی با برخی از حملات پهپادی نیروهای مسلح یمن مقابله کرد. همان طور که در گزارش بی بی سی نیز اشاره شد، این ناوشکن به تنهایی توانایی مقابله با حملات انصارالله را ندارد و باید همراه با کشتی های آمریکایی به عملیات نظامی بپردازد. دیاموند و کشتی‌های آمریکایی پس از دخالت در عملیات نظامی ارتش یمن علیه اسرائیل، در اواسط دی ماه ۱۴۰۲ تحت حملات شدید و پیچیده‌ ارتش یمن قرار گرفتند. این درگیری با حملات هوایی جنگنده‌های آمریکایی-انگلیسی به یمن و سپس پاسخ متقابل انصارالله به کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی تشدید شده است.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.