انصارالله یمن: توقف حملات عربستان با هدف کسب وقت و تجدید قواست.

جمعه ۲۵ آبان ۹۷ - ۱۳:۴۲
https://iswnews.com/?p=15738

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن پنجشنبه شب اعلام کرد: توقف حملات عربستان به الحدیده در غرب کشور، نه با هدف کاستن از فشار افکار عمومی جهان ویا ارسال کمک های بشردوستانه، بلکه برای کسب وقت و تجدید قوای وآمادگی برای دور جدید حملات انجام می شود.

عبدالسلام عنوان کرد:

حملات دشمن به یمن، هر دوره با شدت آغاز می شود و پس از آن بدون اعلام آتش بس فروکش می کند و از بین می رود. امروز هم با توجه به نتیجه نبردها در میادین جنگ ، ائتلاف متجاوز تلاش دارد، این شکست را به گونه ای نشان دهد که توقف حملات، به دنبال تلاش های بین المللی یا ارسال کمک های بشردوستانه است، حال آن که این موضوع دروغی بزرگ است.

 

وی ادامه داد: توقف حملات به بندر الحدیده، برای آن است که عربستان بار دیگر تجدید قوا کند و حملات خود را از سر گیرد، چرا که این کار به زمان نیاز دارد. سخنگوی جنبش انصارالله یمن با بیان این که تاکنون شاهد تحرک جدی برای یافتن راه حل سیاسی واقعی یا آتش بس حقیقی از سوی کشورهای متجاوز نبوده ایم،

افزود: این اظهار نظرها تنها تبلیغات رسانه ای و توافقی است که میان خود کشورهای متجاوز و کمیته چهارگانه مرکب از عربستان، امارات، انگلیس و آمریکا که به اعتراف خودشان، مستقیما جنگ علیه یمن به ویژه در ساحل غربی (الحدیده) را آغاز کرده اند، مطرح است.

 

عبدالسلام تصریح کرد: با این که رویکرد ملت، ارتش و کمیته های مردمی یمن، رویکردی دفاعی در مقابله با جنگی است که دشمنان خود آغازگر آن بوده اند، اما با این وجود ما از هرگونه توقف حملات دشمنان مشروط بر تعهد آنها، استقبال می کنیم.

 

سخنگوی جنبش انصارالله یمن افزود: ما از توافقی استقبال می کنیم که به دور از بهره برداری سیاسی متجاوزان باشد یا با این هدف انجام شود که دشمنان به بهانه آن بخواهند بر بحران های منطقه ای و بین المللی خود فائق آیند.

 

وی ادامه داد: بهترین گزینه برون رفت از بحران یمن، راه حل سیاسی، است، البته اگر جدیت واقعی برای حمایت از گفت و گو های سیاسی عادلانه و منصفانه برای توقف تجاوزگری و پایان دادن به محاصره وجود داشته باشد.

 

عبدالسلام تصریح کرد: ما همچنین از موضع گیری اخیر پارلمان اروپا که در آن صادرات سلاح به کشورهای متجاوز را تحریم کرد، استقبال می کنیم و این اقدامات را گامی عملی و واقعی در راستای کاهش هرچه بیشتر درد و رنج مردم یمن و فرصتی برای برقراری صلح می دانیم. اعضای پارلمان اروپا، دوشنبه گذشته از پیش نویس طرحی خبر داد که در آن از کشورهای عضو می خواهد که فروش تسلیحاتی به تمامی کشورهای شرکت کننده در ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان فوری تحریم شود. تهیه کنندگان این طرح، با ابراز تاسف از این که برخی از اعضای اتحادیه اروپا، به عملکرد کشورهای ائتلاف عربی (در جنگ یمن) و نیز کاربرد این تسلیحات و مهمات از اروپا توجهی ندارند، اعلام کردند: این امر موجب تضعیف سیستم کنترل اروپا بر فروش تسلیحات شود.

 

عربستان روز پنجشنبه به نیروهایش دستور توقف حملات هوایی به بندر الحدیده را صادر کرد، بندری که بیش از ۸۰ درصد واردات مواد غذایی، دارویی و کمک های بشردوستانه یمن از آن صورت می گیرد.

ائتلاف متجاوز سعودی، مهرماه گذشته(سپتامبر ۲۰۱۸) دور دوم حملات به الحدیده را برای اشغال این شهر آغاز کرد، اقدامی که با هدف وادار کردن انصارالله به پذیرش شروط تحمیلی ریاض و هم پیمانانش صورت گرفت.

 

عربستان ۲۳ خردادماه گذشته نیز، نخستین دور از حملات خود به بندر الحدیده برای تصرف آن را آغاز کرد که این تلاش ها با مقاومت ارتش و کمیته های مردمی یمن به شکست انجامید و راه به جایی نبرد.

 

درگیری های یمن که عربستان از سال ۲۰۱۵ با حملات هوایی رسما دخالت خود را در آن آغاز کرد، از سوی سازمان ملل متحد به عنوان بدترین بحران انسانی در سطح جهان اعلام شد، به گونه ای که ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از کل جمعیت ۲۹ میلیونی این کشور، نیازمند کمک رسانی فوری هستند.

 

منبع

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. mostafa گفت:

  انصارالله داره اشتباه میکنه میدونه دشمن داره تجدید قوا میکنه ولی بهشون حمله نمی کنه….قبل اینکه دشمن حمله کنه باید با حملات ایذایی مانع تجدید قوای دشمن بشن

  ۰
  1. محمد گفت:

   برادر من خوب اگه حمله کنه به ضد خودشه چون اونوقت اونوریا این انصارالله رو ول نمی کن و میگن این یع گروهک تروریستی و باید نابود بشه چون به آتش بس بی احترامی کرده
   ما هم از همین میسوزیم که چرا اینطوری جنگ میکنن،نابرابر جنگ میکنن.وگرنه تا الان کل یمن آزاد شده بود هیچ بخشی از عربستان سعودی و امارات دست یمن بود توجه کن اگه برابر بود

   ۰
  2. فاضل گفت:

   برادر صبر داشته باش انصار الله ۲۰ سال پیش در یکی از محله های صعده بود سید حسین بدر الدین در کو های صعده به دست صالح ملعون کشته شد فکر می کنید برای سید عبد الملک اسان بود با قاتل برادرش اعتلاف کند ولی دیدید که صالح تقاص پس داد
   انصار الله با منافقانی می جنگد که غاصب کعبه هستند ولی خود را خادم کعبه و انصار اللله را ابره می دانند چنین جنگی بسیار مشگل تر از جنگ ۳۳ روزه است دعا کنید

   ۰
   1. محمد گفت:

    بنده هم نظرم همین است که شما میگویید

    ۰
 2. ناشناس گفت:

  در صورت حمله انصارالله اروپایی ها بهانه میکنند که انصارالله مسءول شکست مذاکرات است و دوباره صدور سلاح به اءتلاف سعودی را از سر خواهند گرفت انصارالله کماکان باید امادگی قوایش را برای حمله احتمالی سعودی حفظ کند

  ۰
تبلیغات در تحولات جهان اسلام