به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” امروز رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اجلاس صنایع دفاعی ترکیه در آنکارا عنوان کرد که طی چند روز آینده، عملیات ارتش ترکیه در منطقه شرق فرات آغاز خواهد شد.

وی عنوان کرد که ما نیروهای آمریکایی حاضر در خاک سوریه را دشمن خود نمی دانیم، بلکه به آنها به چشم یک متحد استراتژیک نگاه می کنیم و تفاوت دیدگاه های ما در خصوص کشور سوریه نباید مانعی بر سر راه همکاریهای مشترک ترکیه و آمریکا در آینده باشد.

از این طی چند روز آینده عملیات پاکسازی شرق فرات از لوث گروه تروریستی و تجزیه‌طلب ی.پ.گ/پ.ک.ک را آغاز خواهیم کرد. این را پیشتر نیز مطرح کرده بودیم. هدف ما به هیچ عنوان سربازان آمریکایی نیستند، بلکه هدف اصلی ما تروریست های تجزیه‌طلبی است که در منطقه فعالیت دارند.

 

پس از اعلام خبر عملیات ترکیه در شرق فرات توسط رئیس جمهور ترکیه، تجهیزات زرهی و نیروهای بیشتری از ارتش ترکیه به مرزهای سوریه منتقل شدند؛ از سوی دیگر آمریکا اعلام کرده است که پست های نظارتی جدیدی در نزدیکی مرزهای ترکیه ایجاد کرده است تا از بوجود آمدن هرگونه تنش جلوگیری کند.

با توجه به اعلام رسمی عملیات از سوی اردوغان باید دید که روابط پرتنش آمریکا و ترکیه بر سر سوریه به کدامین سو کشیده خواهد شد.

 • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

 1. ج چهارشنبه, ۲۱ آذر, ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۴

  باز خلیفه خوابنما شده

  پاسخ
 2. ناشناس پنجشنبه, ۲۲ آذر, ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹

  خدا به راه راست هدایتش کنه پافشاری بر کشتن کردها درسوریه در مقابل درخواست تحصیل به زبان کردی در داخل کشورش
  خدا بهتر میدونه تروریست کیه.

  پاسخ
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.