مسلحین میانه رویی که اکنون اراذل و اوباشند!

نویسنده
شنبه ۲۷ مهر ۹۸ - ۱۵:۰۱
https://iswnews.com/?p=22372

پس از آغاز عملیات ترکیه در شرق فرات حواشی زیادی حول این عملیات وجود داشته است، اما شاید یکی از جالب ترین و به نوعی مهم ترین حواشی این عملیات مربوط به نیروها و مسلحینی است که با عنوان “ارتش ملی سوریه” به نیابت از ترکیه در حال حمله به کردها و عملیات در شرق فرات هستند.

مسلحین ارتش ملی سوریه SNA (به انگلیسی: Syrian National Army)؛ این نیروها که شامل طیف وسیعی از گروه های به اصطلاح میانه رو ارتش آزادی و همچنین انواع گروه های تکفیری میشوند، بعلت حمایت و پشتیبانی کامل توسط کشور ترکیه به اختصار TFSA (به انگلیسی: Turkish-Backed Free Syrian Army) هم نامیده میشوند.

در هفته اخیر شاهد اعتراضات طیف گسترده ای از مقامات بعضا ارشد آمریکایی به استفاده ترکیه از این مسلحین برای حمله به سوریه بوده ایم. در این راستا یکی از مقامات ارشد آمریکایی در خصوص استفاده ترکیه از نیروهای نیابتی چنین گفته بود: “آنها میتوانستند از نیروهای عادی ارتش ترکیه استفاده کنند اما ترکیه بجای استفاده از این نیروها تصمیم گرفت تا از اراذل و اوباش،راهزنان و غارتگرانی که باید از صفحه روزگار محو شوند استفاده کند!”

این سخنان و اظهارات مضحک در حالی از سوی آمریکایی ها مطرح میشود که در واقع همین گروه های مسلح، پیشتر توسط همین آمریکا انتخاب شدند، آموزش داده شدند، مسلح شدند و پشتیبانی مالی و لجستیکی شدند! و در طول هشت سال گذشته توسط مقامات آمریکایی با عنوان “مسلحین میانه رو” خطاب شده و مورد استفاده قرار گرفتند!
بعنوان نمونه یک فقره از این گروه های مسلح “لشکر الحمزه” است. در سالهای گذشته آمریکا ۵۰۰ میلیون دلار برای آموزش و تسلیح این گروه تروریستی به اصطلاح میانه هزینه کرد و اکنون این گروه در زیر پرچم ترکیه در حال مبارزه با نیروهای کردی در شمال سوریه است.

نکته بسیار مضحک دیگر آن است که این گروه های تروریستی تغذیه شده توسط آمریکا، اکنون در برابر نیروهای کرد قرار میگیرند، نیروهای کرد YPG، SDF و تروریست های PKK که همین گروه ها نیز در طول سالهای گذشته توسط آمریکا انتخاب شدند، آموزش داده شدند، مسلح شدند و پشتیبانی مالی و لجستیکی شدند!

بنابراین اکنون گروه های مسلحی در شمال سوریه در مقابل یکدیگر مبارزه میکنند که هردو توسط آمریکا پشتیبانی و حمایت شده اند.

آیا سیاست های آمریکا در قبال مردم منطقه و کشور سوریه آشکار نیست؟ آیا واقعیت از این آشکارتر هم میشود؟ پر واضح است که آمریکا نه به دنبال حقوق بشر بلکه به دنبال تحقق منافع و اهداف امپریالیستی خود در منطقه است و حیف از جان هایی که خود را فدای راه آمریکا میکنند!

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. mehrdad گفت:

  همین کار آمریکای لاشخور رو روسیه هم انجام میده ، انگلیس هم انجام میده ، ملت ها نباید بازیچه دست قدرتمندان بشن ، باید آگاهی به شکل نسبی گسترش پیدا کنه ،آمریکا اینجور مزدور هاشو به جون هم میندازه ، روسه هم عراق و سوریه رو همزمان تسلیح و تامین اطلاعاتی می کرد و هر دو رو به جون هم مینداخت ( با کانالیزه کردن ذهن های رهبران دو کشور ) .

  دوستان یادتون باشه برای تلالو کشور و آرمان های انقلاب نباید امید به هیچ قدرت خارجی داشته باشیم ، هر ابر قدرتی ، بقیه کشور ها رو مهره میدونه ؛ با اون ها بازی می کنه ، فدا ی خودش می کنه و خیلی مواقع هم میفروشه !

  حمله ترکیه با هماهنگی کامل آمریکا و روسه انجام شد ،

  زمانی که ترکیه جت روس رو در شمال غرب ترکیه زد ، روسیه هم برای فشار آوردن به ترکیه به کردها روی آورد و نمایده ypd در روسه همون موقع نقشه کردستان سوریه رو از جیبش در آورد و اعلام موجودیت کرد ( با اشاره روس ) الان هم با اشاره روس و آمریکا تحویل ترکیه شدند !

  اینه بازی دادن و بدبخت کردن مردم ، کردها باید به ایران رو کنند ، و اطمینان کنند چون در هیچ جا غیر از ایران هیچ هویتی ندارند و کرد ها در ایران یکی از ارکان جامعه رنگارنگ و زیبای ایران هستند

  ۰
  1. حرف حق گفت:

   کردا تو ایران چقدر سربازامونو کشتن چقدر درجه دارامونو کشتن .چ زود یادتون رفته قضیه ی مجلس ..چرا انقدر از اینا حمایت میکنین .کردا ب ایران رو اوردن .ب جز جوانای بیکار و بی ار ک فقط تو کوه زندگی کردن چی دارن .فرقی با افغانیا ندارن …هیچ سودی برای ایرانیا ندارن

   ۰
   1. ناشناس گفت:

    به نظرم این پیام رو کسی گذاشته که میخاسته توی وجود کردها یه نفرت نسبت به هم وطنانش ایجاد کنه ، چرا که خیلی از مردم ایران به هنگام نیاز دوشادوش هم قرار گرفتن فارغ از زبان ، مذهب و … . نمونه ش سیل گلستان که عزیزان هم وطن سنی مذهبمون درگیر سیل بودن اما قلب همه ایران در کنار اونها بود ، یا زلزله کرمانشاه که کرد هستند ولی همه ایران داغدار عزیزان از دست رفته بود و سیل کمک های مردمی به سمت کرمانشاه رفت . زادبوم ایران برگرفته از فرهنگ ها و اقوام و زبانهای مختلفه . این مسئله کمک بزرگی از لحاظ جذب توریست و درآمدزایی داره . فقط دشمنان ایران هستند که میخان با ایجاد تفرقه ، ایران رو تجزیه کنن و از ایران و ایرانی چیزی باقی نذارن .

    ۰
تبلیغات در تحولات جهان اسلام