آمریکا تحریمهای وضع شده علیه ترکیه را لغو می کند.

پنجشنبه ۲ آبان ۹۸ - ۰۲:۵۷
https://iswnews.com/?p=22560

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” رئیس جمهور آمریکا بعلت توافق آتش بس صورت گفته در شمال شرق سوریه و توقف حملات ترکیه علیه کردها، دستور لغو تحریمهای ترکیه را صادر کرد.

دونالد ترامپ گفت وی به وزیر امور خزانه داری آمریکا استیون منوچین دستور داده است تا تحریم هایی که به علت حمله به نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) علیه ترکیه وضع شده بود را لغو کند.

البته ترامپ بار دیگر ترکیه را تهدید کرد در صورتی که ترکیه کاری کند که ما از آن خوشحال نباشیم، ممکن است تحریم ها بار دیگر بازگردد.

از نکات جالب توافق آتش بس صورت گرفته در شمال شرق سوریه آنست که دونالد ترامپ مدعی آن است که توافق شکل گرفته بین روسیه و ترکیه، ثمره ی تلاش تیم او و نیروهای آمریکایی بوده است! در صورتی که تا پیش از این توافق، آمریکا نه تنها موفق به دستیابی به یک توافق مناسب بین کردها و ترکیه نشد؛ بلکه پس از آن با خروج از شمال شرق سوریه و خالی کردن پشت کردها عملا کردها را تنها گذاشت.

از سوی دیگر مظلوم عبدی فرمانده نیروهای دموکراتیک سوریه نیز در اظهار نظری مضحک از تلاش های خستگی ناپذیر ترامپ در جهت توقف عملیات غیرانسانی ترکیه علیه مردم کرد تشکر و قدردانی کرد!

مظلوم عبدی در حالی از آمریکا تشکر میکند که آمریکا با خالی کردن پشت کردها، زمینه های لازم را برای حمله ترکیه به شرق فرات مهیا کرد. البته شاید این حرف عبدی زیاد جای تعجب نداشته باشد؛ سازمانی (SDF) که توسط آمریکا تاسیس میشود و فرماندهانی که زیر نظر آمریکا انتخاب میشوند باید هم چنین سخنانی در مورد رئسای خود بزنند…

اما جدای از این مسائل، اینگونه اظهار نظرها نشان میدهد که چگونه عده ای از مسئولان نالایق بر مسند تصمیم گیری کردها نشسته اند و سرنوشت کردهای سوریه را اینگونه بازیچه سیاست و قدرت قرار داده اند.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام