اخبار
آخرین اخبار از جبهه الجوف و مأرب ۱۴ فروردین ۹۹
اخبار, غرب آسیا, یمن ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ پس از آزادسازی مناطق شرقی شهر الحزم، انصارالله محور حملات خود را به سمت شمال و غرب استان مأرب گسترش داده است.

جبهه الجوف:
_انصارالله در حال حاضر در ارتفاعات الاقشع و البرش موضع گرفته و حملاتی را به سمت پایگاه الکنایس، وادی حلحلان صورت داده اند، اما منجر به پیشروی نشده است. بنابراین اخبار مربوط به پاکسازی مدیریت رغوان و همچنین محاصره پایگاه ماس صحیح نیست. (تصویر منتسب به پایگاه ماس که بعنوان سند آزادسازی این پایگاه منتشر شده است، مربوط به سال ۲۰۱۵ است و صحت ندارد.)

 

جبهه شرق اللبنات:
_انصارالله به سمت پایگاه الرویک حرکتی را آغاز کرده و به مناطق العاقر، دحیضه و الدحلات حمله کرده است. با توجه به بافت منطقه بنظر می‌رسد انصارالله بتواند خود را به پایگاه الرویک برساند، اما تثبیت پیشروی در این مناطق بیابانی، کار دشواری است و نیازمند حرکت موازی در جهت مأرب و یا جبهات دیگر می‌باشد.

 

جبهه صرواح:
_نیروهای منصورهادی به همراهی مسلحین قبایل مأرب، حمله ای را به سمت ارتفاعات هیلان انجام دادند که توسط انصارالله دفع شده است و ادعای سیطره آنها بر ارتفاعات هیلان تکذیب می‌شود.

 

پی‌نوشت: در روزهای آتی اگر انصارالله در محورهای یاد شده در خبر بالا، با مقاومت نیروهای ائتلاف یا قبایل مواجه شود، احتمال آغاز حمله انصارالله از محور شرقی مفرق الجوف به سمت پایگاه الجفره نیز بالاست.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 نظر در مورد "آخرین اخبار از جبهه الجوف و مأرب ۱۴ فروردین ۹۹"

ناشناس :

سلام.انصاراالله توی ارتفاعات البرش والاقشع موضع گرفته یعنی توی تصرفشه؟اگرهست پس چرای توی نقشه انلاین معلوم نیست

۴
۱
ناشناس :

سلام ارتفاعات القشع و البرش تو نقشه آنلاین هنوز جز مناطق انصارالله نست و مناطق هنوز جز مناطق تثبیت نشده آیا تثبیت نشده هنوز مواضع انصارالله.

۵
۲
ناشناس :

عالی

۴
۱
شایان کریمی :

اقا محراب یک سوال داشتممدام در رسانه های ائتلاف روی این قضیه مانور داده میشود که انصار الله شهر تعز را محاصره کرده است و به مردم گرسنگی داده و اجازه ارسال کمک نمیدهد و…در صورتی که روی نقشه اگر نگاه کنیم شهر تعز از سمت جنوب در محاصره نیست و جاده تعز تا عدن هم در کنترل انصارالله نیست و مایحتاج قاعدتا باید به تعز برسد پس این چطور محاصره ای هست؟؟ ایا جاده در کنترل گروه هایی هست که با نیرو های ائتلاف در تعز همفکر نیستند؟

۳
۱
محراب :

سلام بله در تعز مناطق شمالی در کنترل انصار و مسیرهای جنوب شهر در کنترل مسلحین وهابی غالبا متحد با جنوبیهاست.
پاسخ کاملتر: سوال هفتم این مطلب هستش
https://iswnews.com/16629

۴
۱
محمد :

عالی

۱
۱