ارتش سوریه راه را بر کاروان آمریکایی بست

پنجشنبه 1 خرداد 99 - 22:30
https://iswnews.com/?p=31887

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ روز گذشته ارتش سوریه مانع عبور کاروان نیروهای تروریست آمریکایی در نزدیکی تل تمر واقع در شمال حسکه شدند.

بنابر گزارش خبرگزاری سانا نیروهای ارتش سوریه با ایجاد ایست بازرسی در ورودی منطقه ام الخیر مانع ورود کاروان آمریکاییها به شهر حسکه شدند و نیروهای آمریکایی نهایتا مجبور به عقب نشینی شدند.

نیروهای تروریست آمریکایی طی چند ماه گذشته چندین بار با این اقدامات ارتش سوریه در حسکه مواجه شده‌اند و در نهایت ناچار به تغییر مسیر و بازگشت به مبداء خود شده اند.
این اقدامات تحرکات آمریکاییها را با محدودیت مواجه کرده و در مقابل نیروهای SDF افراد غیرنظامی و محلی که سعی در سد کردن مسیر آمریکاییها را داشته اند بازداشت کرده است.

حضور آمریکا در شمال سوریه با ورود ارتش سوریه و روسیه با چالش مواجه شده و آمریکا از طریق اعمال فشار بر گروههای کُرد سعی در تثبیت نفوذ خود در سوریه را دارند.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. ناشناس گفت:

  نکته جالب اینجاست قریب به ثلث سوریه در اشغال تروریست های تحت حمایت آمریکاست ولی جیش عربی سوریه هیچ اقدامی علیه تجزیه طلبان و تروریست‌های پ‌ک‌ک انجام نمیده
  جالبتر اینکه محور به اصطلاح مقاومت ؛ ارتش آمریکا رو تروریستی مینامه (که البته در این مورد از ترکیبی کاملا صحیح استفاده میکنه )ولی مزدوران آمریکا رو تروریست نمینامه !

 2. ناشناس گفت:

  آمریکا اصولا برنامه ای برای ماندن در خاورمیانه ندارد و می خواهد سریعتر به آفریقا برود

تبلیغات در تحولات جهان اسلام