افزایش درگیریها در شمال حلب؛ دو سرباز ارتش ترکیه کشته شدند

یکشنبه 3 مرداد 00 - 12:54
https://iswnews.com/?p=50566

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” بر اثر هدف قرار گرفتن خودروی ارتش ترکیه با موشک هدایت شونده در روستای حزوان در غرب شهر الباب دو تن از نیروهای ارتش ترکیه کشته و هفت نفر دیگر زخمی شدند.

شب گذشته شمال استان حلب شاهد شدیدترین درگیریها بین ارتش ترکیه و مسلحینش از یک سو و نیروهای SDF و YPG از سوی دیگر بود. در این درگیریها که جزء شدیدترین درگیریهای یکسال گذشته در شمال استان حلب محسوب می‌شود، دو سرباز ارتش ترکیه کشته شدند.

پس از عملیات سپر فرات ترکیه در شمال استان حلب و اشغال مناطق وسیع در این منطقه توسط ترکیه، مناطق جنوب اعزاز و سد شهبا همواره به محلی برای درگیرهای پراکنده و دوئل های توپخانه ای بین مسلحین ترکیه و مسلحین کُرد تبدیل شده است. شب گذشته نیز در پی یک سلسله اتفافات و درگیری، یک خودروی نظامی ترکیه مورد هدف قرار گرفت و کشته شدن دو نیروی ارتش ترکیه سطح درگیریها در این منطقه را وارد مرحله جدیدی کرد.

پس از این حادثه توپخانه ارتش ترکیه مواضع مسلحین SDF/YPG را در اطراف فرودگاه منغ، شهرک تل رفعت، اطراف روستای حزاوان، غرب العریمه و شمال منبج مورد هدف قرار دادند. همچنین درگیریهایی بین SDF و مسلحین ترکیه در نزدیکی روستای الجات در شمال منبج و روستای الهوشریه در شمال شرق منبج گزارش شده است.

درگیریها در شمال استان حلب در حالی افزایش یافته است که از سوی دیگر در جنوب غرب استان حلب و منطقه ادلب نیز تنشها بین ارتش سوریه و مسلحین تحت حمایت ترکیه به طرز چشمگیری افزایش یافته است. بر اساس آخرین اخبار و اطلاعات، مسلحین ترکیه و تحریرالشام در حال آماده سازی برای آغاز یک عملیات نظامی احتمالی در منطقه ادلب هستند.

برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید
به اشتراک بگذارید:

حمایت شما از تحولات جهان اسلام

10 هزار تومان  20 هزار تومان  30 هزار تومان  50 هزار تومان 100 هزار تومان
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام