افزایش حضور نظامی ترکیه در استان ادلب و حلب

سه شنبه 10 بهمن 96 - 00:33
https://iswnews.com/?p=8503

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” از ساعاتی پیش کاروان های نظامی بیشتری از ارتش ترکیه وارد خاک سوریه شدند؛ اما مقصد کاروان های نظامی ترکیه اینبار کجاست ؟

در روزهای گذشته اخباری در رسانه های مخالفین مبنی بر بازدید یگان هایی از نیروهای ترک از محیط ابوظهور و همچنین العیس در جنوب حلب منتشر شد.

در ادامه ی این اخبار امشب نیز نیرویهای بیشتری بهمراه خودروهای زرهی و تجهیزات وارد سوریه شدند که گفته میشود بیشتر از ۵۰ خودروی نظامی وارد استان ادلب شده و به سوی العیس رهسپار شده اند.

 

در حال حاضر گمانه زنی ها در خصوص این تحرکات ویژه از سوی ترک ها افزایش یافته است.

برخی بر این باورند که این اقدامات ترکیه در راستا و ادامه ی توافق صورت گرفته بین سوریه-روسیه-ایران و یا همان توافق مناطق کاهش تنش است که آخرین نشست آن بین کشورهای مذکور منجر به ورود نظامی مستقیم ترکیه به درون استان ادلب و استقرار آنها در جنوب کانتون عفرین شد.

برخی دیگر نیز بر این باورند که اقدامات اخیر ترکیه جهت جلوگیری از پیشروی نیروها به آنسوی بزرگراه حلب-حماه و در واقع بستن راه نیروهای مقاومت به سوی فوعه کفریا و ادلب است.

و اما در یک اظهار نظر عجیب یکی از فعالان رسانه ای مشهور و با سابقه ی ترکیه به “تحولات جهان اسلام” گفت که اقدامات اخیر اردوغان میتواند زمینه سازی وی جهت حمله احتمالی به شهر حلب و کل استان ادلب باشد؛ البته این مورد با همکاری ضمنی آمریکا محتمل تر است..

 

پس از حمله اردوغان به عفرین معادلات سوریه بار دیگر دستخوش تغییرات شده است و روند نبردهای سوریه درحال ورود به مقیاسی بزرگ تر است؛ و در این بین توافقات صورت گرفته در پشت پرده میان قدرت های بزرگ مهم و تعیین کننده است..

در روزهای آتی به این مسائل بیشتر خواهیم پرداخت.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام