به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” یک کاروان نظامی دیگر ارتش ترکیه ساعاتی پیش از مرز عبور کرده است و احتمالا به نیروهای مستقر در منطقه العیس خواهند پیوست..

ظهر امروز اولین کاروان ترک ها موفق شد پس از تلاش سوم خود وارد منطقه العیس شده و در العیس مستقر شود.

خبرهای تایید نشده ای هم از خمپاره پراکنی طرفین و بخصوص ارتش ترکیه به سوی مواضع ارتش سوریه در جنوب حلب منتشر شده است که فعلا تایید نمیشود…

 

در همین حال تروریست های تحریرالشام برای دومین روز پیاپی تلاش کردند تا با ارسال انتحاری ها و زیر آتش قرار دادن روستای مهم تل الطوقان در غرب ابوظهور نیروهای ارتش سوریه را عقب برانند که تا این لحظه موفق به این کار نشدند و تمام حملات توسط ارتش سوریه دفع شده است ..

 

خبرهای تکمیلی در پست های بعدی ..

 • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

 1. ناشناس سه شنبه, ۱۷ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۲

  در نقشه راه آینده سوریه، ایران پیاده نظام عملیات شکست داعش، بازنده و ترکیه برنده خواهد شد.

  پاسخ
  1. سینا کازرونی پنجشنبه, ۱۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۴

   فقط از یه پانتورک چنین حرفی برمیاد. خود ترک ها هم گاها اینطور نمیگن البته شاید برای انبساط اعصاب مفید باشه ببینیم و تعریف کنیم.

 2. ناشناس سه شنبه, ۱۷ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴

  مهمترین عامل و معادله باخت تهران در معادلات آینده سوریه، جایگاه متفاوت ترکیه و ایران در نظام بین الملل و معادلات منطقه ای مرتبط با آن است. عفرین درس هایی بیش از سرکوب کردها برای همه و مخصوصاً تهران دارد و نشان می دهد تنها معادلات میدانی و نظامی تعیین کننده سرنوشت جنگ ها نبوده و هنگامی که محاسبات همه جانبه و دقیق نباشد، پیروزی های نظامی نه تنها دستاورد سیاسی و اقتصادی نمی تواند داشته باشد، بلکه پیروزی ها نیز می تواند بخشی از دیپلماسی فریب باشد. ایران براستی فردا در کجای معادلات سوریه و حتی عراق خواهد بود. باید صبر کرد و دید اما آینده چندان روشن نیست. نظام بین الملل نه سوریه و نه عراق را به ما واگذار نخواهد کرد. دلخوش به رؤیاها نباشیم.

  پاسخ
  1. شایان کریمی پنجشنبه, ۱۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۲

   دوست عزیز نظام بین الملل کل این داستان را راه انداخت تا ایران را حذف بکند و منطقه را تجزیه نتیجه اش چه شده. کمی حداقل نظرات و حرکات خود اندیشمندان غربی را دنبال بکنید درمورد این ماجرا این چه مدل نگاه سطحی و صفر و صدیست. هدف نابودی حکومت سوریه طی چند ماه بود که ناکام ماند. نهادینه کردن گروه های سلفی مانند مدل افغانستان و لیبی بود بعد از فروپاشی قدرت مرکزی که ناکام ماند و کاهش وابستگی اش به ایرا ن که بیشتر شد. نابودی گروه های حامی ایران در عراق بود که بدتر شد. کاهش حضور ایران در سوریه بود که بیشتر شد. اتحاد دول مرتجع بود که بدتر شد. نابودی حزب الله بود که قوی تر شد. قطع کردن راه زمینی تهران
   بیروت بود که وصل است. کشاندن درگیری به مرز و داخل ایران و….اگر این اسمش رویاست در چهل سال گذشته ما رویا گونه هنوز هستیم و نفوذمان بیشتر میشود. از پس سرکوب کرد ها ترکیه طوری هم در داخل هم بیرون با طناب امریکا پیش امد و گیر کرده که اوضاعش نسبت به قبل با کرد ها چندین برابر بدتر شده. نگاهی به وضع ترکیه از ابتدای جنگ و هچل پیش امده حداقل بیندازید به صرف عملیات شاخه زیتون که هنوز هیچ چیزی از سرنوشتش مشخص نیست این همه نتیجه صفر و صدی گرفتن منطقیست؟؟

 3. ناشناس سه شنبه, ۱۷ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳

  حکومت سوریه هیچکاره هست هرچی که بزرگترش عمو پوتین بگه همونه

  پاسخ
  1. kmal جمعه, ۲۰ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۱

   بله: عمو پوتین در ظاهر با ما است واکه این طوری نبود درسوریه این پیروزهای بزرک با این سرعت که سه چهارم کشورهای دنیا به مخالفان دولت سوریه کمک می کردنند تحقق نمی یافت اما در دست نگه داشتن ترکیه برای روسیه یک امر واجب هست و اکر در این راه نیاز باشد بعید نیست که از ایران بسمت ترکیه تمایل پیدا بکند : اما بایدبا هوشیاری کامل منتظر اینده ماند

 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.