– ویدیویی از لاشه‌ی بالگرد ارتش‌ روسیه که در نزدیکی شهر خارکیف توسط ارتش اوکراین سرنگون شده است.
با توجه به تطبیق شماره گذاری روی لاشه‌ی باقیمانده از دُم بالگرد، این بالگرد از مدل Mi-8AMT با کاربری ترابری نظامی می‌باشد. البته این بالگرد قابلیت تغییر عملکرد به بالگرد تهاجمی را دارد و با در نظر گرفتن محل سقوط، می‌توان گفت کاربری آن تهاجمی بوده است.

– مراسم روز پیروزی در مسکو با حضور پوتین رئیس جمهور و سایر مقامات روسیه برگزار شد!
روز پیروزی (۹ می) در روسیه، روزی برای بزرگداشت پیروزی اتحاد جماهیر شوروی بر آلمان نازی در جنگ جهانی دوم است. این جشن اولین بار پس از تسلیم شدن آلمان نازی در نیمه شب ۸ می ۱۹۴۵ میلادی در شوروی برگزار شد و هر ساله در مسکو و سایر شهرهای این کشور یادبود آن برگزار می‌شود.

– خلاصه اظهارات ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، در مراسم رژه روز پیروزی (۹ می):
دفاع از میهن همیشه مقدس است. وظیفه ما حفظ یاد کسانی است که نازیسم را درهم شکستند. سربازان روسی در مسکو، کیف و خارکیف با دشمن جنگیدند. اکنون مانند آن زمان، شما برای مردم مان در دونباس و برای امنیت سرزمین مادری “روسیه” می‌جنگید. امروز، شبه نظامیان دونباس نیز به همراه ارتش روسیه در سرزمین خود می‌جنگند.
روسیه همیشه از ایجاد یک سیستم امنیتی دفاع کرده است. روسیه غرب را به گفتگوی صادقانه فراخواند، اما بیهوده بود.
آنها برنامه‌های کاملا متفاوتی داشتند. کشورهای عضو ناتو نمی‌خواستند صدای ما را بشنوند. آنها برای حمله به سرزمین های تاریخی ما آماده می‌شدند و این خطر هر روز بیشتر می‌شد. آماده سازی برای حمله به کریمه در حال انجام بود و ناتو شروع به توسعه نظامی در مناطق مرزی ما کرد. بنابراین روسیه به تهاجم آنها پاسخی پیشگیرانه داد. این تصمیم اجباری، به موقع و تنها تصمیم درست بود. همه چیز نشان می‌داد که درگیری با نئونازی ها اجتناب ناپذیر خواهد بود.

– تصاویر دیگری از قبل و بعد از انهدام بالگرد Mi-8AMT ارتش روسیه با شماره RF-91882. این بالگرد توسط نیروهای اوکراینی در جبهه خارکیف سرنگون شده است.

– ویدیویی جدید از حمله پهپاد بیرقدار ارتش اوکراین به دو قایق گشتی رپتور روسی در حومه جزیره مار (افعی) واقع در دریای سیاه.

– نقشه آنلاین جنگ اوکراین ساخته شد!

از این پس می‌توانید تغییرات در خطوط نبردها در جبهه‌های مختلف اوکراین را از طریق نقشه آنلاین (تعاملی) تحولات جهان اسلام به این آدرس مشاهده کنید:
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1M-_ymjR9xwOK7KMikOcUFSAE1ac&ll=48.926589330563274%2C35.40102128277041&z=6

توضیحات نقشه:
رنگ آبی: مناطق تحت کنترل نیروهای دونتسک، لوهانسک و روسیه در ابلاست‌های دونتسک و لوهانسک
رنگ زرد: مناطق تحت کنترل نیروهای اوکراینی
رنگ زرد لیمویی: مناطق درگیری و مناقشه یا نامشخص
نقاط قرمز: شهرها و روستاهای تحت کنترل نیروهای دونتسک، لوهانسک
نقاط نقره‌ای: شهرها و روستاهای تحت کنترل نیروهای ارتش روسیه
نقاط آبی: شهرها و روستاهای تحت کنترل نیروهای اوکراینی
نقاط نارنجی: شهرها و روستاهای تحت درگیری یا کنترل نامشخص

– ویدیویی از حمله جنگنده Su-25 نیروی هوافضای روسیه به مواضع نظامیان اوکراینی در محور پوپسانا.
سوخو-۲۵ برای انهدام دقیق اهداف زمینی در تمامی شرایط آب وهوایی شبانه‌روز و به‌طور خاص انهدام خودروهای زرهی دشمن، وسایل ارتباطی، سنگرهای آتش، واحدهای فرماندهی و نظارت، جاده‌ها، خطوط آهن، و هلیکوپترهای نظامی دشمن طراحی شده‌ است.

آخرین وضعیت نظامی در محور سورودونتسک، ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

اخبار جنگ اوکراین در روزهای گذشته:

روز ۱روز ۲روز ۳روز ۴روز ۵روز ۶روز ۷روز ۸روز ۹روز ۱۰روز ۱۱روز ۱۲روز ۱۳روز ۱۴روز ۱۵روز ۱۶روز ۱۷روز ۱۸روز ۱۹روز ۲۰روز ۲۱روز ۲۲روز ۲۳روز ۲۴روز ۲۵روز ۲۶روز ۲۷روز ۲۸روز ۲۹روز ۳۰روز ۳۱روز ۳۲روز ۳۳روز ۳۴روز ۳۵روز ۳۶روز ۳۷روز ۳۸روز ۳۹روز ۴۰روز ۴۱روز ۴۲ روز ۴۳روز ۴۴روز ۴۵روز ۴۶روز ۴۷روز ۴۸روز ۴۹روز ۵۰روز ۵۱روز ۵۲روز ۵۳روز ۵۴روز ۵۵روز ۵۶روز ۵۷روز ۵۸روز ۵۹روز ۶۰روز ۶۱ روز ۶۲ روز ۶۳روز ۶۴روز ۶۵ و ۶۶روز ۶۷روز ۶۸روز ۶۹روز ۷۰روز ۷۱روز ۷۲روز ۷۳روز ۷۴

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.