– نیروهای روسیه و لوهانسک مناطق ویکتوریوکا، تریپیلیا، ولودیمیریوکا، نوا کامیانکا، استریاپیوکا، ویسکریوا و ترویتسکه در اطراف پوپاسنایا را به کنترل خود درآوردند و به شهرک مهم سولدار رسیدند. در طول این پیشرویها، نیروهای ارتش روسیه حدود ‍۱۰ کیلومتر در عمق غربی پوپاسنایا پیشروی کردند. از این رو، به نظر می‌رسد نیروهای ارتش روسیه دست بالا را در محور پوپاسنایا به دست گرفته اند و کار برای نیروهای اوکراینی بسیار دشوار شده است.در صورت تصرف منطقه مهم سولدار، یکی از خطوط اصلی پشتیبانی نیروهای اوکراینی در شهر سورودونتسک و لیسیچانسک قطع خواهد شد.

– ارتش روسیه و نیروهای دونتسک (DPR) روستاهای نواداریوکا، پریوتنه و استپوه را به تصرف خود درآوردند و خطوط درگیری را در منطقه ولیکا نواسیلکا واقع در جنوب غربی شهر دونتسک گسترش دادند. مشاهده در نقشه آنلاین

– ارتش روسیه و نیروهای لوهانسک (LPR) کنترل کامل منطقه نواسلیوکا در جبهه لیمان واقع در غرب استان لوهانسک را به دست گرفتند. مشاهده در نقشه آنلاین

– بنابر گزارش برخی منابع روسی، ارتش روسیه روستاهای واسیلیوکا و لیپووه در شمال منطقه پوپاسنایا را تصرف کردند. مشاهده در نقشه آنلاین

– پهپاد اورلان-۱۰ روسی تصاویری از حمله ارتش روسیه به یکی از مقرهای نظامیان اوکراینی در منطقه دونباس را ضبط کرده است.
به نظر می‌رسد که این حمله با استفاده از مهمات هدایت شونده کراسنوپل صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید: دانش نظامی: پهپاد اورلان-۱۰

– ارتش روسیه کنترل کامل شهر ماریوپل را در اختیار گرفت!

نقشه ماریوپل

– آمار رسانه‌های اوکراینی درباره تلفات و خسارات ارتش روسیه در جریان جنگ اوکراین (تاریخ: ۲۴ فوریه تا ۲۱ می ۲۰۲۲ میلادی / ۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱):

بیش از ۲۸۸۵۰ نفر از پرسنل روسیه کشته و زخمی شده‌اند.
۱۲۷۸ عراده تانک، ۳۱۱۶ دستگاه خودروی نظامی، ۵۹۶ قبضه توپ، ۲۰۱ دستگاه راکت انداز، ۹۳ دستگاه پدافند هوایی، ۲۰۴ فروند هواپیما، ۱۶۹ فروند بالگرد، ۲۱۷۸ دستگاه خودروی سنگین و تانکر سوخت، ۱۳ دستگاه قایق تندرو سبک و کشتی جنگی و ۴۶۲ فروند پهپاد منهدم شده است.

– آمار وزارت دفاع روسیه از تلفات و خسارات ارتش اوکراین در جریان جنگ اوکراین (تاریخ: ۲۴ فوریه تا ۲۱ می ۲۰۲۲ میلادی / ۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱):

از آغاز جنگ اوکراین تاکنون ۱۷۴ فروند هواپیمای نظامی، ۱۲۵ فروند بالگرد، ۹۶۶ فروند پهپاد، ۳۱۸۲ دستگاه تانک و سایر خودروهای زرهی، ۴۰۲ راکت انداز چندگانه، ۱۶۱۴ توپ صحرایی و خمپاره انداز و ۳۰۵۴ واحد خودروی نظامی ویژه منهدم شده است.

– ارتش روسیه و نیروهای لوهانسک (LPR) کنترل روستای اوستینیوکا در جنوب بوریوسکه را به دست گرفتند. مشاهده در نقشه آنلاین

– درگیریها برای تصرف شهر سورودونتسک ادامه دارد. در جنوب شهر سورودونتسک، نیروهای ارتش روسیه و لوهانسک با دور زدن مناطق متولکینه و ورونوه به شهرک سیروتینه رسیده اند و درگیریهای سنگین در این منطقه ادامه دارد.
در جبهه شمال سورودونتسک نیز درگیریهای سنگین در ورودی های شمالی شهر ادامه دارد. حملات نیروهای روسیه بر روی چهار جاده اصلی که به شهر منتهی می‌شود متمرکز شده است.
از سوی دیگر بنابر برخی گزارشها، پل ارتباطی اصلی بین سورودونتسک و لیسیچانسک توسط روسیه منفجر شده است. هدف از این کار، قطع ارتباط نیروهای اوکراینی حاضر در شهر سورودونتسک با خارج از شهر است. مشاهده در نقشه آنلاین

– شرکت گازپروم به دلیل خودداری فنلاند از پرداخت بهای گاز روسیه به روبل، عرضه این سوخت به شرکت گازوم فنلاند را به طور کامل متوقف کرد.
مقامات روسیه پیش از پیوستن فنلاند به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام کردند که هرگونه تقویت حضور ناتو در فنلاند بدون پاسخ متناسب از سوی روسیه باقی نخواهد ماند. بنابراین قطع صادرات برق و گاز به فنلاند را می‌توان پاسخ مناسب روسیه به الحاق فنلاند به ناتو دانست.
لازم به ذکر است که شرکت گازپروم حدود یک ماه پیش صادرات گاز به کشورهای لهستان و بلغارستان را نیز به عدم پرداخت بهای گاز از سوی این دو کشور با روبل متوقف کرده است.

پی‌نوشت: در تصویر بالا میزان صادرات گاز روسیه به کشورهای اروپایی با فلش مشخص شده است.

اخبار جنگ اوکراین در روزهای گذشته:

روز ۱روز ۲روز ۳روز ۴روز ۵روز ۶روز ۷روز ۸روز ۹روز ۱۰روز ۱۱روز ۱۲روز ۱۳روز ۱۴روز ۱۵روز ۱۶روز ۱۷روز ۱۸روز ۱۹روز ۲۰روز ۲۱روز ۲۲روز ۲۳روز ۲۴روز ۲۵روز ۲۶روز ۲۷روز ۲۸روز ۲۹روز ۳۰روز ۳۱روز ۳۲روز ۳۳روز ۳۴روز ۳۵روز ۳۶روز ۳۷روز ۳۸روز ۳۹روز ۴۰روز ۴۱روز ۴۲ روز ۴۳روز ۴۴روز ۴۵روز ۴۶روز ۴۷روز ۴۸روز ۴۹روز ۵۰روز ۵۱روز ۵۲روز ۵۳روز ۵۴روز ۵۵روز ۵۶روز ۵۷روز ۵۸روز ۵۹روز ۶۰روز ۶۱روز ۶۲روز ۶۳روز ۶۴روز ۶۵ و ۶۶روز ۶۷روز ۶۸روز ۶۹روز ۷۰روز ۷۱روز ۷۲روز ۷۳روز ۷۴روز ۷۵روز ۷۶روز ۷۷روز ۷۸روز ۸۰روز ۸۱روز ۸۲روز ۸۳روز ۸۴روز ۸۵روز ۸۶

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.