آخرین اخبار از جنگ روسیه و اوکراین – روز نود و هشتم جنگ، ۱۱ خرداد ۱۴۰۱

چهارشنبه 11 خرداد 1 - 12:51
https://iswnews.com/?p=71770

– عقب نشینی نیروهای اوکراینی از مناطق مرکزی شهر سورودونتسک ادامه دارد. در این ویدیو نیروهای چچنی ارتش روسیه در حومه‌ی ساختمان سازمان امنیت دولتی در مرکز شهر سورودونتسک دیده می‌شوند.
درگیری‌ها در دیگر مناطق مرکزی و جنوبی سورودونتسک ادامه دارد و توپخانه ارتش روسیه برای تضعیف پشتیبانی نیروهای اوکراینی خطوط ارتباطی سورودونتسک به لیسیچانسک را بمباران می‌کنند.
مشاهده در نقشه آنلاین

– نیروهای ارتش روسیه کنترل منطقه “یاروا” واقع در شمال “لیمان” را بدست گرفته و به شهر “اسویاتوهرسک” رسیدند. هم‌اکنون درگیری نظامیان روسی و ارتش اوکراین در حومه “اسویاتوهرسک” در جریان است.
مشاهده در نقشه آنلاین

– عملیات ارتش روسیه برای پاکسازی شهر سورودونتسک ادامه دارد. در ادامه عملیات ارتش روسیه و متحدانش در شهر سورودونتسک، تقریبا بیشتر مناطق مسکونی و ساختمان ها در مرکز شهر به کنترل ارتش روسیه درآمده است. در حال حاضر درگیریهای پراکنده در مناطق صنعتی در غرب و جنوب شهر ادامه دارد. بر اساس اطلاعات منابع اوکراینی، بیشتر نیروهای ارتش اوکراین از شهر سورودونتسک عقب نشینی کرده اند و تنها تعدادی از واحدها که عملیات عقب نشینی را پوشش می‌دادند هنوز در شهر حضور دارند.
مشاهده در نقشه آنلاین

– در محور زولوته و پوپاسنایا، درگیریهای ارتش روسیه و نیروهای اوکراینی در روستای کامیشواخا در شمال پوپاسنایا ادامه دارد. منابع روسی از سیطره ارتش روسیه بر ۸۰٪ این روستا خبر می‌دهند. سیطره بر این روستا، امنیت جناح شمالی پوپاسنایا را تامین می‌کند و از سمت شرق نیروهای اوکراینی را در زولوته تحت فشار قرار خواهد داد.
مشاهده نقشه آنلاین کامیشواخا

– در شمال زولوته، درگیریها در مناطق غربی روستای توشکیوکا ادامه دارد. همچنین نیروهای روسیه به روستای اوستینیوکا حمله کردند. تصرف این دو روستا بدست روسیه، در نهایت به قطع جاده جنوبی لیسیچانسک منجر خواهد شد.
مشاهده نقشه آنلاین توشکیوکا و اوستینیوکا

– آلمان سامانه پدافندی به اوکراین ارسال می‌کند
اولاف شولتز صدراعظم آلمان، در سخنرانی خود در بوندستاگ (پارلمان مرکزی آلمان) از عرضه سامانه‌های پدافندی IRIS-T SL به اوکراین خبر داد. شولتز در جریان این سخنرانی گفت:
«با کمک سامانه‌های پدافندی مدرن IRIS-T SL اوکراین می‌تواند یک شهر بزرگ را از حملات هوایی روسیه محافظت کند. آلمان قول داده است که یک ایستگاه راداری با قابلیت شناسایی هویتزرها، خمپاره‌ها و راکت‌اندازهای دشمن در اختیار اوکراین قرار دهد. ما چندین سامانه راکت انداز را با هماهنگی آمریکا به اوکراین ارسال خواهیم کرد.»
موشک IRIS-T یک موشک هوا به هوای آلمانی است که نسخه ای از آن در قالب سامانه پدافندی متحرک زمین پایه IRIS-T SL به کار گرفته می‌شود. این سامانه در سه نسخه IRIS-T SLM ،IRIS-T SLS و IRIS-T SLX تولید شده که به ترتیب کوتاه برد، میان برد و دور برد است. این سامانه علاوه بر آلمان، مورد استفاده دیگر کشورهای اروپایی از جمله سوئد، ایتالیا، یونان، اسپانیا و… است.

– رسانه‌های اوکراینی از انهدام یک فروند پهپاد اورلان ۱۰ (Orlan-10) متعلق به ارتش روسیه در جبهه استان لوهانسک واقع در شرق اوکراین خبر دادند.
این پهپاد دومین پهپادی است که نشان و علائم وزارت اورژانس روسیه را به همراه دارد. همچنین طبق آمار رسانه‌های اوکراینی، این ۵۷ مین پهپاد اورلان ۱۰ است که در جریان جنگ توسط ارتش اوکراین سرنگون شده است.

بیشتر بخوانید: دانش نظامی: پهپاد اورلان-۱۰

اخبار جنگ اوکراین در روزهای گذشته:

روز ۱روز ۲روز ۳روز ۴روز ۵روز ۶روز ۷روز ۸روز ۹روز ۱۰روز ۱۱روز ۱۲روز ۱۳روز ۱۴روز ۱۵روز ۱۶روز ۱۷روز ۱۸روز ۱۹روز ۲۰روز ۲۱روز ۲۲روز ۲۳روز ۲۴روز ۲۵روز ۲۶روز ۲۷روز ۲۸روز ۲۹روز ۳۰روز ۳۱روز ۳۲روز ۳۳روز ۳۴روز ۳۵روز ۳۶روز ۳۷روز ۳۸روز ۳۹روز ۴۰روز ۴۱روز ۴۲ روز ۴۳روز ۴۴روز ۴۵روز ۴۶روز ۴۷روز ۴۸روز ۴۹روز ۵۰روز ۵۱روز ۵۲روز ۵۳روز ۵۴روز ۵۵روز ۵۶روز ۵۷روز ۵۸روز ۵۹روز ۶۰روز ۶۱روز ۶۲روز ۶۳روز ۶۴روز ۶۵ و ۶۶روز ۶۷روز ۶۸روز ۶۹روز ۷۰روز ۷۱روز ۷۲روز ۷۳روز ۷۴روز ۷۵روز ۷۶روز ۷۷روز ۷۸روز ۸۰روز ۸۱روز ۸۲روز ۸۳روز ۸۴روز ۸۵روز ۸۶روز ۸۷روز ۸۸روز ۸۹روز ۹۰روز ۹۱روز ۹۲روز ۹۳روز ۹۴روز ۹۵روز ۹۶روز ۹۷

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام