آخرین اخبار از جنگ روسیه و اوکراین – روز صد و نهم جنگ، ۲۲ خرداد ۱۴۰۱

یکشنبه 22 خرداد 1 - 09:26
https://iswnews.com/?p=72565

– ویدیویی از عبور تانک ارتش روسیه از روی یک مین در جبهه شمالی لیسیچانسک که توسط نیروهای اوکراینی کاشته شده است.
طبق گزارش‌های منابع اوکراینی، ارتش روسیه در حال جابجایی نیرو و تجهیزات به جبهه جنوبی لیمان و ایزیوم است. طبیعتا ارتش اوکراین در چنین شرایطی توان مقابله حملات روسیه را ندارد و برای تخریب تجهیزات آنها باید به تاکتیک‌های چریکی و حملات ایذایی روی آورد.

– ویدیویی از پرتاب بمب پهپاد یا کوادکوپتر ارتش اوکراین بر سر نیروهای روسی. مکان و زمان این حمله مشخص نیست.
در ویدیوی دوم نیز نحوه استفاده نیروهای اوکراینی از این کوادکوپترها نشان داده می‌شود.
عمده کوادکوپترهای مورد استفاده ارتش اوکراین از مدل کوادکوپتر Dji Mavic Air 2 (ساخت چین) و Malloy T150 (ساخت انگلیس) است و قابلیت حمل یک بمب VOG-17 را دارند.

– بخش هایی از نبردهای سنگین ارتش روسیه و ارتش اوکراین در مرکز شهر سورودونتسک.
بافت شهری و برقراری خط تدارکات نیروهای اوکراینی و خارجی در سورودونتسک منجر به گره خوردن درگیری‌های سورودونتسک شده و شرایط را برای پیشروی روسیه سخت تر کرده است. طبق روال گذشته انتظار می‌رود ارتش روسیه برای تمام کردن کار سورودونتسک، حجم حملات هوایی و توپخانه‌ای خود را افزایش دهد و فشار حملات خود از محور باخموت و لیمان را بیشتر کند.

– ارتش روسیه شب گذشته شهر چورتکیف در استان ترنوپیل واقع در غرب اوکراین را با چند فروند موشک کروز کالیبر مورد حمله قرار داد.
طبق اظهارات ولودیمیر تروش فرماندار استان ترنوپیل، بر اثر اصابت موشک‌های روسیه به خط لوله گاز شهر چورتکیف، ۲۲ نفر زخمی شده و جریان گاز طبیعی شهر تا تعمیر کامل تأسیسات گازی قطع شده است. وزارت دفاع روسیه مدعی است که در این حمله انبار مهمات ارسالی از سوی آمریکا و کشورهای اروپایی را مورد حمله قرار داده است.
موقعیت شهر چورتکیف در نقشه آنلاین

– ارتش اوکراین تأسیسات برقی شهر بردیانسک واقع در جنوب شرقی اوکراین را مورد حمله قرار داد. برخی منابع محلی از قطع شدن برق شهر بردیانسک در پی این حمله خبر داده‌اند.
نوع حمله تا این لحظه مشخص نشده است، اما با توجه به پیشینه حملات ارتش اوکراین، احتمال می‌رود این حمله با عملیات مشترک پهپادهای شناسایی و شلیک راکت‌های چندگانه صورت گرفته باشد.
مشاهده موقعیت تاسیسات برق بردیانسک در نقشه آنلاین

– وزارت دفاع روسیه ویدیویی از لحظه شلیک موشک‌های کروز کالیبر به سوی اهدافی در استان ترنوپیل واقع در غرب اوکراین را منتشر کرد.

– ارتش روسیه یک فروند پهپاد Spectator-M1 متعلق به ارتش اوکراین را هنگام عملیات شناسایی در جبهه شرقی اوکراین ساقط کرد.
این پهپاد با استفاده از سامانه‌های الکترواپتیکی توانایی پرواز و انجام عملیات شناسایی در شب را داشته و قادر است تا ارتفاع ۳۰۰۰ متری با حداکثر سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت پرواز کند.
جزئیات مکان و زمان ساقط کردن این پرنده مشخص نیست اما با توجه به سالم ماندن لاشه‌ی این پهپاد احتمال می‌رود که این پهپاد توسط سامانه‌های جنگ الکترونیک روسیه و یا نقص فنی سرنگون شده باشد.

اخبار جنگ اوکراین در روزهای گذشته:

روز ۱روز ۲روز ۳روز ۴روز ۵روز ۶روز ۷روز ۸روز ۹روز ۱۰روز ۱۱روز ۱۲روز ۱۳روز ۱۴روز ۱۵روز ۱۶روز ۱۷روز ۱۸روز ۱۹روز ۲۰روز ۲۱روز ۲۲روز ۲۳روز ۲۴روز ۲۵روز ۲۶روز ۲۷روز ۲۸روز ۲۹روز ۳۰روز ۳۱روز ۳۲روز ۳۳روز ۳۴روز ۳۵روز ۳۶روز ۳۷روز ۳۸روز ۳۹روز ۴۰روز ۴۱روز ۴۲ روز ۴۳روز ۴۴روز ۴۵روز ۴۶روز ۴۷روز ۴۸روز ۴۹روز ۵۰روز ۵۱روز ۵۲روز ۵۳روز ۵۴روز ۵۵روز ۵۶روز ۵۷روز ۵۸روز ۵۹روز ۶۰روز ۶۱روز ۶۲روز ۶۳روز ۶۴روز ۶۵ و ۶۶روز ۶۷روز ۶۸روز ۶۹روز ۷۰روز ۷۱روز ۷۲روز ۷۳روز ۷۴روز ۷۵روز ۷۶روز ۷۷روز ۷۸روز ۸۰روز ۸۱روز ۸۲روز ۸۳روز ۸۴روز ۸۵روز ۸۶روز ۸۷روز ۸۸روز ۸۹روز ۹۰روز ۹۱روز ۹۲روز ۹۳روز ۹۴روز ۹۵روز ۹۶روز ۹۷روز ۹۸روز ۹۹روز ۱۰۰روز ۱۰۲روز ۱۰۳روز ۱۰۴روز ۱۰۵روز ۱۰۶روز ۱۰۷روز ۱۰۸

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام